Anketa o hodnotitelích a hodnotitelkách v oblasti kultury - Dáme na vás - Městské ankety

Anketa o hodnotitelích a hodnotitelkách v oblasti kultury

Ukončená
Sdílet

Nyní máte příležitost ovlivnit, kdo bude rozhodovat o tom, jak se v Brně podporuje kultura. Až do 19. května 2024 hlasujete a vybíráte jednoho z externích odborníků/odbornic, kteří budou spolu se zbytkem komise hodnotit žádosti o dotace města Brna v devíti různých kulturních kategoriích.

Jedná se o tyto:

1. Audiovize
2. Divadlo, performance a cirkus
3. Hudba
4. Celoroční činnost hudebních klubů
5. Kulturně-vzdělávací a zájmová činnost
6. Literatura
7. Podpora uměleckých řemesel a lidových tradic             
8. Tanec
9. Výtvarné umění, fotografie, design a architektura 

Kdo a jak může hlasovat?

Kdokoli s trvalým pobytem v Brně starší 18 let má právo prostřednictvím svého plně ověřeného (full) účtu na Brno iD udělit jeden hlas jedné nominované osobnosti v každé kulturní kategorii.

Využijte příležitost ovlivnit, jak se podporuje brněnská kultura! Anketa je otevřena od 24. dubna 2024 až do 19. května 2024 (do 23:30 hodin).

Hlasování je anonymní (odpovědi nelze ztotožnit s konkrétní osobou), proto ho dobře promyslete: jednou udělený hlas už není možné změnit.

A kdo nakonec v devíti hodnoticích komisích zasedne?

Každá komise bude mít pět členů/členek – dva vzejdou z řad Komise kulturní Rady města Brna, po jednom doporučí Odbor kultury Magistrátu města Brna a brněnské vysoké školy a poslední místo obsadí vítěz/ka tohoto hlasování. Tito odborníci a odbornice budou rozhodovat o tom, jak rozdělit dotace v kultuře v letech 2025 a 2026. Jejich doporučení následně projednává Rada a Zastupitelstvo města Brna.

Medailonky kandidátů a kandidátek, které v jednotlivých kategoriích nominovala veřejnost v průběhu uplynulých týdnů, jsou uveřejněny v abecedním pořadí podle příjmení.

Děkujeme za vaši ochotu a čas!

Odbor kultury MMB


2024 © Statutární město Brno
Všechna práva vyhrazena - použití obsahu nebo jeho částí je možné pouze se souhlasem Magistrátu města Brna.