Velká brněnská cykloanketa - Dáme na vás - Městské ankety

Velká brněnská cykloanketa

Ukončená
Sdílet

Anketa byla ukončena a nyní pracujeme na jejím vyhodnocení.

____________________________________________________________________________________________________

Zapojte se do naší velké cykloankety a sdílejte s námi své zkušenosti s jízdou na kole v Brně!

Jsme si vědomi toho, že podmínky pro jízdu na kole nejsou v Brně ideální. Cyklistická doprava musí být bezpečná a dostupná všem.  A přestože se snažíme o lepší podmínky pro jízdu na kole již nyní, je důležité mít do budoucna nový plán – novou Cyklostrategii města. Ta detailně stanoví, jak v Brně vytvořit bezpečnější a příjemnější prostředí pro pohyb na kole.  

Proto nyní oslovujeme obyvatele a obyvatelky Brna, kterým není budoucnost cyklodopravy v Brně lhostejná. A zdůrazňujeme, že pro vyplnění ankety je jedno, zda na kole v Brně jezdíte, nebo ne. Vaše odpovědi nám pomohou s podrobnou analýzou stávajícího stavu, který bude odrazovým můstkem pro návrhovou část nové Cyklostrategie.

Anketa je určena i pro ty z vás, kdo využíváte kolu podobné dopravní prostředky, které jsou svou povahou způsobilé k provozu na cyklistické infrastruktuře (koloběžky, longboardy, elektro-koloběžky, monowheel, tříkolky apod.). Zmiňujeme-li v otázkách jízdu na kole, máme na mysli tuto širokou škálu.

Anketa je zcela anonymní a dopředu upozorňujeme, že není krátká. Vyplnění vám zabere nejméně 15 minut vašeho času. Bude záležet i na tom, jak moc se do odpovědí ponoříte. Navíc díky mapovým otázkám máte příležitost přesně ukázat na místa, která považujete z hlediska cyklodopravy za problematická, nebo naopak za bezpečná a cítíte se tam dobře. Proto také doporučujeme vyplňovat anketu na počítači, kde se vám bude s mapovými otázkami pracovat lépe.

Anketa je otevřená k vyplnění od 4. března do 5. května 2024 (do 23:30) a první výsledky zde budou prezentovány v průběhu léta. Věříme, že společně můžeme v Brně vytvořit bezpečnější a příjemnější prostředí pro dopravu a zdravý pohyb.

 

Za váš čas a cenné názory vám předem děkujeme.   

 

Odbor dopravy, Magistrát města Brna


2024 © Statutární město Brno
Všechna práva vyhrazena - použití obsahu nebo jeho částí je možné pouze se souhlasem Magistrátu města Brna.